סגור

  אשקלון תבורכי אשקלון

  אשקלון, היא אחת הערים העתיקות בארץ, ואולי בעולם כולו. שרידי התיישבות נמצאו באשקלון, החל מהתקופות הקדומות ביותר ועד לימנו. סיבות שונות, חברו יחדיו על מנת להפוך את אשקלון, לידע התיישבות מועדף על פני התקופות הרבות בהיסטוריה, 

  נדמה, כי סיבת המים האיכותיים בעיר עולה על כולם. באשקלון מאגרי מים מתוקים, כפי שמעידים נוסעים שונים לאורך ההיסטוריה.

  מלבד היותה עיר מסחר חשובה ביותר, הייתה אשקלון, עיר חקלאית, אשר לה גידולים ייחודיים משלה די אם נזכיר את החנה האשקלונית, שהייתה ידועה בארצות המזרח; הגפן האשקלונית המתוקה, ומעל הכל, הבצל האשקלוני, הוא השאלוט המפורסם. אשר פותח ותורבת באשקלון, כבר בימי הרומאים. 

  לסיור באשקלון, ארבע רגליים עיקריות: 

  תל אשקלון, הוא הגן הלאומי, בו התקיימה התיישבות משחר ההיסטוריה ועד התקופה הממלוכית, עד הרסו מלוכים את העיר, כמו את שאר ערי החוף. 

  מגדל, עיירה ממלוכית, עותמנית, מנדטורית, מנומנמת משהו. אחד מענפי הפרנסה החשובים במגדל, היה טווית כותנה. הרחוב המרכזי בעיירה היה רחוב של מטוויות כותנה. בהקמת המדינה, התיישבו במקום עולים שונים. בתי העיירה מספרים את סיפורי העבר. 

  שכנות אפרידר, יוזמה של יהדות דרום אפריקה, של שנות החמישים. באותם ימים, הייתה אפרידר, יצירה תרבותית ייחודית. בתים חד קומתיים קטנים, בעלי גגות רעפים, דשא מרכזי גדול, מרכז מסחרי תיירותי, ובו בית עם. בחצר בית העם, מוצגים ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו בעיר, ביניהם, שני ארונות קבורה (סרקופגים) מפוארים מהתקופה היוונית רומית. 

  על הטיילת אל המרינה, סיום היום, על גבול השקיעה, קטע הליכה נעים וחביב, מבתי המלון דרך הטיילת עם קבר השיח' הפיסול הסביבתי, התצפיות לים, ואל בתי הקפה במרינה. 
  הערות שאלות ותגובות


  StoryPage