סגור

  אומנות, התיישבות וטבע באגן נחל שקמה

  נחל שקמה מושך את מימיו ממורדות הרי חברון, בואכה חוף זיקים. בדרך עובר הנחל מגוון נופים החל מנופי גיר חצי מדבריים, עבור בנופי כורכר, של מישור החוף, ועד דיונות חול זהובות ויפות.

  הנוף כפי שהוא משפיע על האדם, והאדם נענה לאתגר. כך לאורך ההיסטוריה, נוצרו באגן הנחל אומנויות שונות בתרבויות שונות. בטיול נבקש להתחקות אחר האומנים ומעשי האומנות וההתיישבות. 

  כלי בראשית: מה מביא זוג אומנים, קדרים, הוא מצרפת והיא מהרצליה לבנות את חייהם במושב עולים בנגב, ולייצר כלי חומר בתהליך מיוחד ומורכב הכולל שרפה ארוכה בתנור עצים אשר בנו בחצר. 

  הנפחייה של אמנון: אמנון לונץ עסק בתחומים שונים, החל מעיתונאות, הדרכה ועד מזכירות קיבוץ. לאחר שעבר קורס בסיסי אצל אורי חופי, התאהב בברזל. קנה פטיש, ארגן סדן, והחל לעבוד. עם הזמן, התפתח, רכש כלים נוספים, וניסיון. היום אמנון הוא שם דבר בתחום.

  בתרונות רוחמה: נצא לטיול רגלי קצר וחביב בין בתרונות רוחמה. הבתרונות נוצרו על ידי, תהליך בלייה ושחיקה של הסלע הכורכר הבונה את הנוף. לאורך ההיסטוריה ידע המקום הזה, עליות ומרודות בגלי התיישבות. שרידי התיישבות קדומים, נגלה תוך כדי הליכה. 

  נתיב המורלים: בקיבוץ אור הנר, חברו יחדיו, אומנים דרום אמריקאים, טייח מרוקאי משדרות, וטייח פלשתינאי מחברון. ביחד יצרו על גבי קירות הקיבוץ עבודות אומנות ייחודיות. תהליך העבודה, והיצירה מיוחד ומרתק.

  שדרות – עיירה קסומה: נסיים את היום, בסיור בעיר שדרות. חלקו של הסיור יהיה נוסע, חלקו יהיה רגלי. במהלך הסיור נבקר בקיבוץ העירוני. נברר,  מה הפך את שדרות לעיר הרוק של ישראל.
  הערות שאלות ותגובות


  StoryPage